10 stycznia 2016

W świecie AnyżuDziś trochę pachnąco. Kolejnym podarkiem ze spotkania jest Naturalny Olejek Eteryczny Anyżowy Optima PLUS (FB).

 
Naturalne olejki eteryczne Optima PLUS to skoncentrowane esencje ekstraktów roślinnych, posiadające właściwości terapeutyczne. Są pozyskiwane w wyniku destylacji z roślin olejkodajnych (drzew, kwiatów i ziół)

Olejki możemy zastosować do:
- kąpieli – 3-6 kropli do wanny napełnionej ciepłą wodą
- masażu – 2 krople olejku eterycznego na łyżkę olejku do masażu
- aromatyzacji pomieszczeń:
* przez nawilżacze powietrza i rozpylacze (5 kropli na 1 litr wody)
* przez kominki zapachowe (5-10 kropli na zbiornik wody)
- inhalacji – 3-6 kropli na 1 litr gorącej wody

Olejek znajduje się w małej szklanej buteleczce zapakowanej w śliczne niebieskie pudełeczko. Pod nakrętką znajduje się koreczek dzięki któremu olejek wylewa się kropelkami. 

Firma proponuje nam wiele zapachów, które mają różne zastosowanie. Mój olejek, jak wspomniałam, to zapach Anyżowy. Ten olejek możemy stosować kiedy mamy katar, kaszel, grypę, bronchit czy zaburzenia trawienne.


Olejek wypróbowałam właśnie podczas choroby. Długo stał nie ruszony, nawet nie wiedziałam, że ma takie fajne działanie ale przeczytałam na jednym blogu o innych olejkach i postanowiłam zajrzeć do swojego. Wtedy też wszyscy w domu byliśmy porządnie zaziębieni, mieliśmy katar i kaszel i niestety bez antybiotyków się nie obeszło. Ale postanowiłam do tego wszystkiego włączyć Olejek Anyżowy. Wzięłam swój kominek nalałam wody i kilka kropli olejku. Przez pierwszy dzień nic nie czułam ale wiedziałam, że działa ponieważ kaszel nie dusił mnie już tak często, po dwóch dniach mogłam już normalnie oddychać. Teraz codziennie wlewam olejek do kominka i „rozsiewam” zapach po całym domu. Jest mi lżej oddychać i w dodatku ślicznie pachnie cukierkami anyżkowymi :)


A Wy macie takie olejki? Macie jakiś ulubiony zapach?

Pozdrawiam
Kasia

12 komentarzy:

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach