10 maja 2018

Dziecko z baśni - Marta Wiktoria Trojanowska


Jakiś czas temu na moim Fan Page, prezentowałam Wam książkę jaką otrzymałam od Wydawnictwa LUCKY do zrecenzowania.


„Dziecko z Baśni”, bo o niej mowa, napisała Marta Wiktoria Trojanowska. Jest to książka sympatycznej Anetce, córce dyrektora szkoły do której dziewczynka uczęszcza. Początkowo w książce poznajemy życie i zwyczaje rodziny Anetki, aż do momentu gdy znalazła przecudowny kwiat z baśni. Kiedy dowiaduje się, że kwiat ma cudowne właściwości wcale w to nie wierzy ponieważ nie spełnia żadnego z jej życzeń. 


Jednak okazuje się, że jest to czarodziejski kwiat, ale spełnia życzenia względem innych osób gdyż poprzez zasuszenie jego właściwości się zmieniły. Mało tego, spełnia on życzenia dla tych osób które się szczerze nie lubi. To wszystko początkowo się dziewczynce nie podoba do momentu, aż się przekona jak dzięki temu kwiatowi odmieni się życie wielu osób łącznie z nią.


Autorka stworzyła bardzo sympatyczną postać dziewczynki, która dorasta w domu pełnym miłości. W książeczce zostały pokazane ciepłe relacje dziewczynki nie tylko z rodzicami, ale i dziadkami.


Dziecko z Baśni to cudowna opowieść z morałem, o tym, że nie można oceniać innych po wyglądzie, ze trzeba ich lepiej poznać aby wiedzieć czego naprawdę potrzebują oraz uczy pokory i cierpliwości.


Książka jaką otrzymała m jest przeznaczona dla dzieci, ale raczej troszkę starszych niż 4 latka ponieważ mój synek nie bardzo się zainteresował jej treścią. Wydaje mi się, że starszym dzieciom pomoże zrozumieć wiele rzeczy, a także zmienić ich postawę wobec innych osób. Ponadto brak kolorowych ilustracji zniechęca takiego malucha do słuchania opowieści, ponieważ one jeszcze lubią nie tylko słuchać ale i oglądać obrazki przedstawiające to co dzieje się w czytanej książeczce. Natomiast będzie to idealna lektura dla dzieci, które już same czytają.


Jeśli chcecie przekonać się co dokładnie się wydarzyło, to zapraszam do poszukania książki w księgarniach bądź bibliotece i zagłębieniu się w lekturze.

Za możliwość przeczytania „Dziecko z baśni” dziękuję wydawnictwu LUCKY.

Pozdrawiam

Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach