13 stycznia 2019

Nie Ma Nieba - Jolanta Kosowska


Już po raz drugi miałam okazję przeczytać książkę Jolanty Kosowskiej. Tym razem w moje łapki wpadła książka pt Nie Ma Nieba. Jest to książka o perypetiach miłosnych i dylematach lekarzy, o ich relacjach z pacjentami, o rozterkach i poczuciu odpowiedzialności jakie ciąży na lekarzu.

Początkowo nie mogłam się przemóc aby zacząć czytać tą książkę, jakoś nie bardzo mnie wciągała ale im więcej czytałam tym bardziej nie mogłam się od niej oderwać. Książka wywołała u mnie wiele emocji raz się śmiałam, a raz płakałam i „scalałam” się z bohaterem.
Główni bohaterowie, Maciej Żmudzki i Małgorzata Karpińska, studiowali na tym samym roku medycyny, skończyli studia i rozpoczęli pracę. Bycie lekarzem to nie tylko zawód i niesienie pomocy, ale ogromna odpowiedzialność za drugiego człowieka. To w ich rękach jest nasz los kiedy się w nich znajdziemy. Zawód ten wiąże się również ze śmiercią i osoby o słabych nerwach i bardzo emocjonalni nie powinny zostawać lekarzami.
Maciej i Małgorzata byli ze sobą szczęśliwi i mieli wielkie plany, do momentu kiedy On dowiaduje się, że jego wybranka bierze ślub z innym. Ale dlaczego? Jak to? Co się stało? Niestety tego nikt nie potrafił wytłumaczyć. Dla upewnienia się, że to nie żart Maciej sprawdza w kościelnej gablocie zapowiedzi i wszystko zostaje wywrócone do góry nogami. Unosi się honorem i wycofuje. Zrywa wszelkie kontakty z Małgorzatą nie wysłuchawszy tego co Ona ma do powiedzenia na ten temat. Rzuca swoją pracę i wyjeżdża do Niemiec, gdzie pracuje w biurze podróży. 
Po trzech latach dostaje telefon z Polski, że musi wrócić. Kiedy jest już, na miejscu dowiaduje się, że ma syna, a jego matka zniknęła bez śladu oraz poznaje całą historię związaną ze ślubem. Maciek podejmuje decyzję o odnalezieniu ukochanej i rusza jej śladem.
Co tak naprawdę się wydarzyło i gdzie jest Małgorzata? Czy Maciej ją odnajdzie i znowu będą razem?

Jeśli chcesz wiedzieć musisz koniecznie sięgnąć po książkę Jolanty Kosowskiej Nie Ma Nieba.

Dziękuję Pani Jolu za możliwość przeczytania tej książki.

A Wy lubicie czytać książki? Co ostatnio przeczytaliście?


Pozdrawiam
Kasia
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach