28 maja 2016

Szczepić czy nie? Oto jest pytanie ...

W ostatnim czasie temat szczepień rodzi wiele kontrowersji. Dominująca narracja mówi iż szczepionki są całkowicie bezpieczne. Obowiązek szczepień tłumaczy się koniecznością wytworzenia odporności populacyjnej co chroni nas przed epidemiami. Jednak jeśli zagłębić się w temat to rodzą się pytania na które w oficjalnych źródła nie sposób znaleźć wiarygodnej odpowiedzi. Okazuje się, że jeśli uważnie posłuchać argumentów osób które sprzeciwiają się szczepieniom na dziś obowiązujących zasadach, to nie są one pozbawione sensu.

30 maja w Lublinie na spotkaniu osób myślących niezależnie, postaramy się znaleźć odpowiedź chociaż na niektóre z tych pytań, z których kluczowe brzmi „co obarczone jest większym ryzykiem – szczepienie czy nieszczepienie?”

W poniższym materiale zadaję 3 inne kluczowe pytania. Bez uzyskania odpowiedzi na nie, nie sposób rozstrzygnąć powyższy dylemat.
https://youtu.be/VB1PSQ1y6E0

Pozdrawiam
Kasia


8 komentarzy:

 1. Mój młodszy syn jak dostaw w zeszłym roku szczepionkę to po trzech dniach wylądował w szpitalu z zapaleniem oskrzeli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Monika myślę, ze zapalenie oskrzeli to raczej nie od szczepienia ale nie jestem lekarzem więc to jest moje prywatne zdanie ... a co do zachorowań poszczepiennych to niestety zdarza sie ... ja swoich chłopaków szczepiłam i nigdy nic nie było i Tomka mam zamiar nadal szczepić .... pozdrawiam

   Usuń
 2. Mimo, że szczepienia już dawno za mną, sama chętnie poznałabym prawdę i dowiedziała się czy szczepionki to konieczność czy tylko wymysł, któremu ślepo wierzymy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sama dokładnie nie wiem ale jednak chyba wolę szczepić

   Usuń
 3. To temat bardzo kontrowersyjny, rodzący wiele dyskusji i budzący różne emocje. Ja jednak osobiście uważam, że warto szczepić, mimo wielu głosów przeciw. Prawda jest jednak taka, że jak się zaszczepi i coś by było nie tak, to złoży się na szczepionkę. A jak coś by było nie tak bez szczepienia, to człowiek będzie żałował, że jednak nie zaszczepił. Nie ma tu złotego środka, więc myślę, że jednak lepiej nie kusić losu i zaszczepić. Bo jak każdy by miał takie zdanie, że szczepionki są złe, to na pewno epidemii różnych chorób byłoby o wiele więcej niż jest teraz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sami jeszcze nie wiemy jaką decyzje podejmiemy, ale skłaniamy się ku temu, by na obowiązkowe szczepienia jednak zaszczepić dzieci, a dodatkowo sobie darować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. my szczepiliśmy synów też tylko na podstawowe i najmłodszego też tak szczepimy :)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach