30 stycznia 2018

Wysokość odszkodowania za błędy lekarskie

W naszym życiu mogą zaistnieć różne sytuacje, a kiedy zdarzy się tak, że trafimy pod skrzydła lekarzy zawsze ufamy im bezgranicznie. Wiadomo mają większą wiedzę od nas i wiedzą jak nas leczyć, ale bywa tak że i oni mogą się pomylić wtedy dochodzi do tzw. błędów lekarskich.

Błąd medyczny czyli błąd w sztuce lekarskiej to nieumyślne działanie, zaniedbanie lub zaniechanie lekarza bądź personelu medycznego powodujące szkodę pacjenta. Takie błędy mogą prowadzić do negatywnych konsekwencji zdrowotnych bądź w najgorszym przypadku do śmierci pacjenta.

Za doznanie uszczerbku na zdrowiu w wyniku błędu w sztuce lekarskiej pacjent może dochodzić roszczeń o wypłatę odszkodowania za błędy medyczne. Aby starać się o zadośćuczynienie za takie błędy należy gromadzić wszelką dokumentację medyczną, która będzie potrzebna aby ustalić wysokość odszkodowania za błędy lekarskie.

Sprawy o odszkodowania medyczne są bardzo trudne i w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy pracowników Ośrodka Pomocy Poszkodowanym, którzy pomogą wypełnić odpowiednie dokumenty i w razie potrzeby będą Was reprezentować podczas sprawy sądowej.

Jeśli potrzebujesz takiej pomocy zgłoś się do specjalistów Ośrodka Pomocy Poszkodowanym, a oni udzielą ci bezpłatnej porady prawnej jak i czy możesz uzyskać odszkodowanie za błędy medyczne.
Pozdrawiam

Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach