15 czerwca 2019

Zagubiona - cz II trylogii Katarzyny Michalak

Tym razem zapraszam Was na kilka słów o książce Katarzyny Michalak, którą dostałam do zrecenzowania. "Zagubiona" jak się domyślacie jest kontynuacją poprzednio recenzowanej przeze mnie książki pt "Pisarka".
Na początku dowiadujemy się, że Pisarka wyjechała do Australii, gdzie w domu nad oceanem czuła się bezpiecznie. Niestety tęsknota za ojczyzną powoduje, że co jakiś czas pakuje ona walizkę i leci do Warszawy. Podczas ostatniego pobytu nadarza się okazja, by kupić mieszkanie w ślicznej kamienicy - mieszkanie babci Stefanii. To dzięki niej Weronika zaczęła spisywać bajki i wspomnienia z dzieciństwa. Wtedy też ujawnił się jej talent pisarski. 
W książce poznajemy dalsze losy Weroniki i Wiktora. Pojawiają się nowe postaci, które zaczną mącić w ich szczęściu i uczynią z ich życia piekło. Jednym z nich jest Zadra prześladowca Wiktora i potworny manipulant.
Zmusił chłopaka do zawarcia pewnego paktu którego stawka jest bardzo wysoka. Pojawią się także i dobrzy ludzie, którzy będą śpieszyć z pomocą. Ale niestety znowu parszywy los nie oszczędza dziewczyny. Wiktor nadal przebywa w zamknięciu, listy do niego nie dochodzą i tym samym nie ma na nie odpowiedzi. 
Spragniona miłości i szczęścia dziewczyna dokonuje życiowego wyboru, popełniając kolejne błędy. Wychodzi za mąż za studenta medycyny, który okazuje się niezłym manipulantem, człowiekiem dwulicowym i zakłamanym. Bardzo szybko się przekonała, że to był zły wybór, który zamienił życie małżeńskie w piekło.
Dlaczego stało się tak, a nie inaczej? Dlaczego nie walczyli z Wiktorem o swoją miłość i szczęście? Czy Weronika i Wiktor, których życie tak boleśnie doświadczyło, będą kiedyś razem?

Jeśli chcecie znać odpowiedzi na te pytania to koniecznie sięgnijcie po "Zagubioną" Katarzyny Michalak, a najlepiej po całą trylogie. Teraz czekam niecierpliwie na ostatnią część pt "Marzycielka"

Pozdrawiam
KasiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach