21 lipca 2019

UKŁADAM SŁOWA: Literaki starszaki - Wydawnictwo Zu & Berry


Gra Układam Słowa Literaki starszaki trafiła do nas już jakiś czas temu, ale jakoś nie było kiedy przyjrzeć jej się bliżej. Co prawda Tomek z czytaniem sobie radzi całkiem nieźle, ale jednak czasem warto dziecku dać coś co pozwoli lepiej poznać literki i wyrazy.


Układam Słowa Literaki starszaki to gra dla dzieci w wieku 5+. W kartoniku znalazło się 12 kart z obrazkami przedmiotów i zwierząt oraz plansze z literkami, które trzeba najpierw powypychać na małe żetony – 70 szt. w tym 11 pustych. 

Pod każdym z obrazków znajdują się kratki, które określają z ilu liter składa się słowo przedstawiające obrazek. Znajdziemy tam również książeczkę z opisem gry i opinią psychologa.


Na czym polega zabawa?

Dla przedszkolaków karty są inspiracją do nauki czytania i pisania słów. Obrazki pozwalają na odpowiednie wykorzystanie literek. 
Dla starszych dzieci żetony z literami mogą posłużyć do układania innych słów i dlatego też są te puste żetony, aby można było dopisać brakujące literki. Puste żetony mogą też służyć do zagadek np. jakiej litery brak w danym słowie.

Innym wariantem tej gry może też być ułożenie kilku wyrazów, a dziecko do każdego z nich dobiera odpowiedni obrazek.

Jak sami wiecie nauka pisania i czytania wcale nie jest taka prosta, więc myślę że takie gry edukacyjne to bardzo dobre rozwiązanie.

Układanie liter w słowa ułatwia dzieciom przyswajanie nazw. Uczą się one poprzez skojarzenia, zapamiętywanie i odtwarzanie. Dlatego uważam, że jeśli mamy narzędzie, które daje im taką możliwość to warto z niego korzystać.

Bardzo dziękuję wydawnictwu Fabryka Kart Trefl - Kraków za możliwość poznania tej gry.

Znacie tą grę, a może znacie cos podobnego?

Pozdrawiam
Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach