23 lipca 2019

Przygoda na Safari z Trefl Joker Line


Byliście kiedyś na Safari? My tak. Jak to zrobiliśmy? Hmmm nie było to zbyt skomplikowane ponieważ z pomocą przyszła nam gra planszowa Przygoda na safari. Dedykowana jest ona dla 2-6 uczestników w wieku od 6 lat, czas rozgrywki zajmuje ok 30 minut. Na pierwszy rzut oka gra wydaje się dość skomplikowana, ale po przeczytaniu instrukcji i czytaniu jej w trakcie gry zamienia się w bardzo fajną zabawę.

Gra składa się z dużej planszy, 36 żetonów zwierząt lądowych: lew, tygrys, słoń, żyrafa, zebra i hipopotam oraz 14 morskich: delfin, wieloryb, żółw, ośmiornica, pelikan. Nasze pionki to aparaty fotograficzne, które losujemy na początku gry. 

Safari znajduje się na kilku małych wyspach, a zasady są dość proste: wybieramy sobie pionek z aparatem fotograficznym, a kafelki zwierząt morskich i lądowych mieszamy.
Układamy je do góry nogami na wyspach w takiej samej ilości, poza wyspą środkową, na której znajdują się nasze pionki. Kiedy gramy w dwie lub w trzy osoby, to liczba żetonów na wyspach jest mniejsza.


Podczas gry wcielamy się w fotografów, którzy muszą zrobić komplet zdjęć sześciu różnym zwierzętom lądowym. 
Natomiast jeśli gracz wylosuje zwierzę wodne to musi wykonać zadania przypisane temu żetonowi. 
Wygrywa ten gracz który zbierze zdjęcia 6 różnych zwierząt, ale jeśli gramy w więcej niż 2 osoby to one nadal grają. W przypadku remisu gracze przeliczają swoje wszystkie zdobyte żetony i wygrywa ten kto ma ich więcej.


Bardzo dziękuję wydawnictwu Fabryka Kart Trefl - Kraków za możliwość poznania tej gry.

Pozdrawiam
Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach