28 czerwca 2020

Książki dla dzieci na wakacje


Dziś przychodzę do was z propozycją książek HarperKids na wakacje. Są to książeczki dla dzieci do samodzielnego czytania. Każda z proponowanych przeze mnie książek jest z innego poziomu trudności. Zastanawiacie się pewnie o czym mowa. Już wyjaśniam, otóż książeczki, które dziś wam pokażę są z serii Czytam Sobie. Seria ta jest podzielna na trzy poziomy trudności, W  książce z poziomu pierwszego jest więcej obrazków niż tekstu, niektóre wyrazy dzielone są na głoski dzięki czemu dziecko uczy się głoskowania. Drugi poziom ma już więcej tekstu ale i sporo obrazków, nadal mamy dzielenie wyrazów tym razem na sylaby i dziecko uczy się sylabizowania słów. W książkach z poziomu trzeciego jest już bardzo dużo tekstu i niewiele obrazków. Na ostatnich stronach umieszczony jest słowniczek trudniejszych wyrazów i miejsce do notatek. Każda z tych książek na końcu ma naklejki, które dziecko może umieścić sobie na swoim dyplomie.Książeczki jakie wybrałam dla Tomka to Figla w Fokarium Marcina Sendeckiego poziom 1, Wyprawa Kon-Tiki Joanny Jagiełło poziom 2 oraz Wakacje w Waszyngtonie Marcina Sendeckiego poziom 3.

W pierwszej książeczce dziecko ma okazje dowiedzieć się co to jest Fokarium i kto w nim mieszka, co jedzą i lubią foki oraz kto się opiekuje fokami i czego nie należy tam robić.


W drugiej książce, dzięki obrazkom i swojej wyobraźni dziecko bierze udział w wyprawie z Peru do Polinezji na tratwie.Natomiast w trzeciej, ostatniej książeczce wraz z siedmioletnim Bartkiem i jego mamą pozna historię Waszyngtonu oraz dowie się kim był Abraham Lincoln.
Książeczki są napisane w bardzo prosty i zrozumiały sposób dla młodego czytelnika, są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu dziecko zawsze może je zabrać ze sobą w podróż i w każdej chwili zatopić się w swojej ulubionej lekturze.

Teraz od 26.06 do 05.07.2020 na hasło WAKACJE2020 możecie zakupić książki dla swoich pociech z rabatem w wysokości 35%.

Pozdrawiam

Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach