17 stycznia 2021

Chcę tatuaż, ale co dalej?

Dawno dla Was nic nie napisałam, a to dlatego, że moja doba jest chyba za krótka. Wiele się u mnie zmieniło, ale ja nie o tym. Dziś przychodzę do Was z kilkoma słowami na temat tatuażów. Długo myślałam jak to napisać, bo w gruncie rzeczy to nie jest prosty temat gdy się nie jest w nim specem, ale coś może mi się uda naskrobać.

Od dawna miałam chęć zrobienia sobie tatuażu, ale zawsze brakowało mi odwagi i zdecydowania. Podziwiałam osoby, które miały tatuaże i robiły sobie kolejne, ja nie mogłam się do tego przekonać. Zawsze przeglądałam strony z tatuażami i zastanawiałam się jakby to było mieć choćby jeden taki maleńki, ale taki który miałby wiele znaczeń. Zastanawiałam się i czytałam, ale nigdy nie mogłam się zdecydować, nigdy nie zrobiłam tego kroku do przodu aż do pewnego dnia, ale o tym innym razem. Teraz zajmijmy się samym przygotowaniem do tatuażu. Właściwie chcąc mieć tatuaż to wielkiej wiedzy nie trzeba posiadać ponieważ wszystkiego dowiemy się w salonie, w którym będzie wykonywany właśnie ten zabieg. Jedynie co musimy wiedzieć to dlaczego, chcemy to zrobić, jaki ma być wzór i co najważniejsze dlaczego ten, a nie inny salon wybrać. Właśnie to chyba jest w tym wszystkim najważniejsze, wybór salonu gdzie udamy się zrobić tatuaż, bo pomimo iż teraz można tatuaże usuwać to lepiej tego nie robić, gdyż decydując się na tatuaż decydujemy się już na zawsze, a nie na chwilę. Salonów wykonujących takie zabiegi jest mnóstwo, każdy ma świetną ofertę i dlatego też warto przejrzeć ich kilka, zapoznać się z opiniami oraz popytać znajomych, gdzie i dlaczego akurat tam robili swoje tatuaże. Mi w realizacji marzenia i wyboru salonu pomógł Prezent Marzeń, dzięki któremu trafiłam do jednego z najlepszych salonów tatuażu w Gdańsku, K19 Tattoo&Piercing, ale o tym następnym razem. Jest jeszcze jedna rzecz, która powinniśmy wziąć pod uwagę chcąc robić tatuaż, pora roku. Powiecie pewnie jakie ma to znaczenie, w zasadzie żadne ale uważa się, że latem nie powinno wykonywać się tego zabiegu. Dlaczego?

Tatuaż goi się ok. 10-14 dni, to wszystko zależy od kondycji naszej skóry oraz od wielkości powstałej rany. W tym czasie powinniśmy unikać słońca czy też solarium ponieważ opalanie się powoduje przede wszystkim blaknięcie barwników, dlatego też świeżego tatuażu nie powinno się wystawiać na słońce nawet przez miesiąc. Nowego tatuażu nie wolno też moczyć, nie mylcie togo z myciem, bo higiena jest jak najbardziej wskazana, głównie chodzi mi o kąpiele morskie czy inne, nawet kąpiel w wannie jest nie wskazana, najlepiej wtedy brać prysznic, ponieważ styczność rany z wodą jest wtedy krótka. Jeśli chodzi o kąpiele nadmorskie itp. to mogą one mocno podrażnić skórę w miejscu wykonanego zabiegu, bo jednak jest to swego rodzaju rana i tak jak o różne otarcia dbamy, to i o tatuaż należy odpowiednio zadbać. Nie powinno się również chodzić na plażę ponieważ piasek również może zainfekować naszą świeżą ranę. Więc jak sami widzicie, lato nie bardzo sprzyja robieniu tatuaży, ale ja wam powiem, że jeśli weźmiemy pod uwagę te wszystkie czynniki to lato wcale nam nie przeszkodzi w zrealizowaniu naszego planu. No i ostatnim punktem, który warto wziąć pod uwagę to, to jak należy przygotować się do tatuażu. W sumie tego dowiecie się na pierwszym spotkaniu, czyli wtedy kiedy idziecie ustalić termin zabiegu, ale ja pokrótce wam to wszystko przybliżę:

  • Przede wszystkim, przed wykonaniem tatuażu nie opalaj się i nie korzystaj z solarium ponieważ tylko na bladej skórze tatuator będzie mógł zobaczyć kolory tuszu.
  • Warto się wyspać, 6-8h spokojnego snu oraz ciepły, sycący posiłek skutecznie wzmocni organizm, dostarczając mu dawkę energii.
  • Na sesję przychodzimy trzeźwi, nie na żadnym tzw. “na kacu”, nie korzystamy także z tabletek przeciwbólowych ponieważ używki czy leki wpływają na rozrzedzenie krwi.
  • Ubierz się tak aby twój strój nie powodował dyskomfortu.
  • Na tatuaż można iść z kimś, kto dotrzyma ci towarzystwa i odwróci twoją uwagę od tego co robi tatuażysta, ale to musisz przemyśleć, gdyż może to też mieć odwrotny skutek i bardzo ciebie rozpraszać, co może utrudniać wykonanie upragnionego tatuażu.

Jeśli już to wszystko wiemy to teraz tylko trzeba wybrać swój wzór i iść umówić się na wizytę, oczywiście można to też zrobić telefonicznie.W następnym wpisie, poczytacie o mojej przygodzie z Prezent Marzeń

Pozdrawiam

KasiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach