23 sierpnia 2017

Hulajnoga balansowa czyli spraw dziecku radość


Kiedy Tomcio był na tyle duży, że mógł już spokojnie siedzieć na rowerze to postanowiłam mu taki sprzęt sprawić tym bardziej, że takie też zalecenia ma od ortopedy. Niestety ten pomysł nie był wcale tak do końca strzałem w dziesiątkę, ale raczej w pustą planszę. Oczywiście to, że On chce siedzieć na rowerze to jedno, ale żeby nauczyć się pedałować to drugie. Tom woli jak się go prowadzi, a On sobie siedzi, więc rower poszedł w odstawkę. Długo myślałam co sprawi dziecku radość, a jednocześnie spowoduje chęć częstszego przebywania na dworze. Chociaż nie mogę narzekać, bo synek jest bardzo ruchliwym dzieckiem i lubi zabawy na dworze, ale ciągłe siedzenie w piaskownicy każdemu może się znudzić. Przeszukując Internet trafiłam po raz kolejny do sklepu Król Zabawek, gdzie od razu wpadła mi w oko hulajnoga balansowa. Już kiedyś myślałam o takim sprzęcie dla synka, ale zawsze było jakieś ale, tym razem postanowiłam, że dziecku sprawie ten prezent i nikt mi w tym nie przeszkodzi. Jak pomyślałam tak zrobiłam. Po kilku dniach, do mych drzwi zapukał kurier z przesyłką dla Tomcia. Niestety nie mógł sam jej odebrać ponieważ byliśmy wtedy jeszcze na wakacjach, ale jego radość po powrocie, kiedy otrzymał niespodziankę, wynagrodziła wszystko. Teraz trzeba było się wybrać na wycieczkę, żeby przetestować sprzęt (mamy podwórze trawiaste, więc ciężko na własnym podwórku jeździć na hulajnodze). Synek jest zadowolony z nowego pojazdu i bardzo chętnie na nim jeździ, szybko złapał co i jak (może dlatego, że rok temu miał małą styczność z hulajnogą, nie wiem)


Kilka słów o samej hulajnodze:

Informacja ze strony sklepu:

„Charakterystyka:
- wyciągana, regulowana kierownica ( można ustawić 4 wysokości kierownicy - 49 cm - 54 cm - 59 cm - 65 cm )
- tylny hamulec nożny
- koła kauczukowe - bardzo ciche
- antypoślizgowy podest
- gumowe uchwyty

Wykonana z bezpiecznego i wysokiej jakości tworzywa sztucznego.
Materiały: plastik, metal, kauczuk
Wymiary;
- Średnica kółek przednich - 120 mm
- Średnica kółka tylnego - 70 mm
- Długość hulajnogi - 55 cm
- Szerokość hulajnogi - 23 cm
- Wysokość kierownicy (regulowana) - od 49 do 65 cm
- Wymiary powierzchni antypoślizgowej - 29 x 11 cm
- waga - 2,45 kg”

 Hulajnoga przychodzi do nas w małym zgrabnym kartoniku, do samodzielnego montażu. Nie jest on skomplikowany, ponieważ wystarczy odpowiednio wpasować kierownicę, aż do momentu kliknięcia czerwonego guzika i gotowe. Kierownica posiada również regulowaną wysokość co pozwala nam dopasowanie jej do wysokości naszego dziecka.Sprzęt jest wykonany z ogromną starannością, nigdzie nie ma ostrych brzegów czy zadziorów, które by mogły skaleczyć dziecko. Całość wykonana jest z dość solidnego plastyku, a jedynie kierownica jest metalowa zakończona gumowymi uchwytami.Hulajnoga jest wytrzymała nawet dla mojego prawie 4 latka, chociaż zdaje mi się, że jednak jest już trochę za ciężki. Hulajnoga ma bardzo fajny system skrętny co pozwala na lepsze utrzymanie równowagi (tego jeszcze musi się nauczyć J ), a to dzięki podwójnym kołom z przodu i ruchomej kierownicy, które pozwalają płynnie wejść w zakręty.


Jest ona lekka, więc maluch świetnie sobie z nią radzi. Hulajnoga pozwala na opanowanie przez dziecko równowagi, koncentracji oraz koordynacji ruchów. Polecam tą hulajnogę każdemu, kto szuka ciekawego prezentu dla dziecka, bo naprawdę warto sprawiać im radość.


Hulajnogę, otrzymaliśmy w ramach współpracy ze sklepem Król Zabawek, fakt ten w żaden sposób nie wpłynął na moją opinię.

Czy Wasze smyki też mają hulajnogę? A może macie w planach jej zakup?

Pozdrawiam

Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach