14 października 2017

Weekend w Mielnie czyli Blog Matters 2017

W końcu nadszedł ten dzień aby podzielić się z Wami moimi wrażeniami z ostatniej konferencji. Tym razem wybrałam się do Milena, tak znowu nad morze, uwielbiam morze i jadę kiedy mam okazję J Zgłaszając się na spotkanie nie sądziłam, że się dostanę i było to dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem, kiedy to podczas pobytu na wakacjach dowiedziałam się, że zostałam wybrana i będę miała okazję uczestniczyć w Blog Matters w Mielnie. Było to bardzo miłe zaskoczenie gdyż tak po cichu liczyłam na spotkanie z wieloma fajnymi koleżankami jak również na poznanie nowych ciekawych osób. Blog Matters to dwudniowa konferencja, więc ponownie ze względu na kiepski dojazd wybyłam z domu na cztery dni, na szczęście Monika mnie przygarnęła do siebie co bym pod mostem nie spała hihihi


Tak jak wspomniałam konferencja trwała dwa dni, 16-17 września, którą przygotowały dwie wspaniałe dziewczyny MonikaKonfabuła i MilenaCytryniaki. Spotkanie Blog Matters odbywało się w hotelu Wellness&Spa Unitral w Mielnie.
Zanim zacznę swą opowieść przedstawię Wam wspaniałych sponsorów, bez których to spotkanie by się nie odbyło.

Sponsor główny:


Pozostali Sponsorzy:


Partnerzy:


Partnerzy akcji książkowej "Weź mnie":


Patroni medialni:


Zdjęcia: Aleksandra Piec

Sobotni poranek był dość chłodny i rozpoczął się bardzo miło. Razem z Moniką i ŻanetąMother and Son wsiadłyśmy do samochodu i mknęłyśmy na spotkanie z cudownymi dziewczynami po drodze zabierając Milenę. Na miejsce udało nam się dotrzeć przed wszystkimi uczestniczkami, które chwile potem zaczęły się schodzić. Powitaniom i uściskom nie było końca, ale organizatorki szybko nas rozgoniły dając do zrozumienia, że czas zacząć tą najważniejszą część spotkania.Pierwszy wykład poprowadziła Agata Ciesielska z CykCyk Studio, która podpowiedziała nam jak robić dobre zdjęcia produktowe w wersji niskobudżetowej oraz poprowadziła warsztaty, podczas których dowiedziałyśmy się wielu przydatnych informacji.


Drugi wykład poprowadziła Ewa Popielarz, która podzieliła się z nami swoim doświadczeniem z zakresu copywriting'u. Ewa opowiadała o tym jak podejść do współpracy, gdzie szukać zleceń i jak pisać, by ludzie chcieli nas czytać, a inni jeszcze za to płacić.Pomiędzy wykładami była chwilka na kawę, herbatę, pyszne drugie śniadanie lub coś słodkiego
Kolejny wykład poprowadziła Agata Ossowska dziennikarka pisząca dla Happy Koszalin, która opowiedziała nam jak w praktyce wykorzystać storytelling, czyli jak opowiadać o sobie, swojej pracy, blogu bądź firmie.


Ostatni wykład tego dnia poprowadziła Anita Bednarczyk broker innowacji i mentor infografiki w Polsce. Anita wyjaśniła nam czym się różni grafika informacyjna od wizualizacji danych.


Niedziela zaczęła się równie mroźnie jak dzień poprzedni, ale to nikomu nie przeszkodziło aby dotrzeć do miejsca przeznaczenia i zacząć wspaniały dzień przepysznym śniadaniem.
Ten dzień również był wypełniony po brzegi ogromną dawką informacji.

Pierwszy wykład poprowadziła Ola Gościniak – Jestem Interaktywna, która zdradziła nam jak tworzyć i sprzedawać własne produkty. Kolejnym prelegentem była Krzysia BezubikPiszę bo chcę, która podpowiedziała jak wydać książkę i na co zwracać uwagę, aby udało nam się ja wydać.


Następnie Anna Teodorczyk wprowadziła nas do świata grafik. Ania wyjaśniła nam na co zwraca uwagę odbiorca i jak stopniować ważność informacji oraz jakie znaczenie mają kolory, rodzaj czcionek czy kompozycja. 


Podczas tego warsztatu miałyśmy możliwość wykorzystania wiedzy w praktyce czyli nauczyłyśmy się jak myśleć o projektowaniu graficznym tworząc własne grafiki, a podczas ich tworzenia korzystałyśmy z brushmarkerów od firmy Karin.

Kolejny wykład poprowadziła Magda Bek, która podpowiedziała jak wykorzystać media społecznościowe do rozwoju naszego bloga. Zadała nam 8 podstawowych pytań, na które każdy bloger powinien znać odpowiedź, ale jak wiadomo w praktyce to różnie bywa. Magda wyjaśniła nam dlaczego akurat te, a nie inne pytania warto sobie zadać oraz dała nam gotowe odpowiedzi  wskazując drogę do lepszych działań w Social Media.


Ostatni wykład poprowadził Sławek Ludwikowski, który zdradził nam w jaki sposób zarabiać nie wychodząc z domu oraz zaproponował możliwość nawiązania współpracy.


Jak widzicie takie konferencje są bardzo przydatne i obfitujące w wiedzę. Warto na takich bywać nie tylko ze względu na spotkania z dziewczynami ale również po to aby się trochę doszkolić.

I na koniec mała porcja zdjęć :)Na zakończenie razem z Moniką poszłam trochę ochłonąć i zrelaksować się w Termach SPA 


oraz na spacer po plaży i Milenie.
Bardzo dziękuję dziewczynom za możliwość uczestnictwa w spotkaniu, a Monice za poświęcony swój czas aby spędzić go ze mną.

I to już koniec, jeśli dotrwaliście do końca to brawa dla Was :*

Pozdrawiam

Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach