13 sierpnia 2018

Kobietą być - Eliza Żywicka


Chciałabym dziś Was zaprosić na recenzję książki, którą właśnie skończyłam czytać. Książkę Kobietą być napisała Eliza Żywicka, która jednocześnie jest jej bohaterką. 
Eliza pochodzi z Lublina i jej mamą dwóch córek Julki i Ewy. Ukończyła Politechnikę Lubelską, założyła własną działalność, jest właścicielką marki Be Beauty i Mała Moda, prowadzi sklep internetowy, a w międzyczasie napisała książkę o sobie. Autorka w swojej książce opisuje życie jako podróż pociągiem. Każda ze stacji została nazwana ważnym wydarzeniem jakie miało miejsce w życiu Elizy: córką być, siostrą być, pracownikiem być, przedsiębiorcą być, żoną być, kochanką być, przyjaciółką być, mamą być, superkobietą być, sobą być.

W każdym wydarzeniu/stacji opisuje swoje przeżycia i błędy jakie popełniła. Autorka chce abyśmy przeanalizowały własne życie i wyciągały wnioski. Każdy rozdział zakończony jest podsumowaniem w formie lekcji jakie wyciągnęła autorka ze swojego życia oraz są zadania do wykonania. 
Każde takie podsumowanie zmusza nas do zastanowienia się, czy naprawdę w naszym życiu wszystko zrobiłyśmy i czy nie powinnyśmy czegoś zmienić. Czytając te książkę wiele się dowiedziałam o sobie. Zapytacie jak to o sobie? No tak, o sobie bo wiele wydarzeń można łatwo przyporządkować sobie. Przecież każda z nas jest lub chce być mamą, jest czyjąś córką czy siostrą, a przede wszystkim jest sobą J
Nie wiem czy pamiętacie mój wpis kiedy zaczynałam czytać książkę „Siedzę i ryczę, a przeczytałam dopiero pierwszy rozdział to co będzie dalej?”, wtedy Pani Eliza dodała komentarz „dalej już chyba nie ma tylu łez :)” i cóż jest Pani w błędzie w wielu miejscach ryczałam. Książka trafiła do osoby bardzo uczuciowej i wrażliwej, w wielu miejscach było mi bardzo smutno i nie mogłam pohamować łez, które same płynęły mi z oczu. Na kilku stacjach miałam wrażenie, że siedzę zamiast autorki i od razu analizowałam swoje życie.
Autorka wykazała się wielką odwagą pisząc rozdział Kochanką być, niewiele kobiet by się na to odważyło, dla wielu z nas jest to temat zamknięty i tylko dla nas. W rozdziale tym Eliza Żywicka potrafiła napisać o swoim romansie z żonatym mężczyzną i jakie konsekwencje z tym związane poniosła.

Dla mnie osobiście dość ważnym rozdziałem jest Przyjaciółką być, w którym to kilka osób wypowiedziało się, na temat autorki. Ale i sama autorka w tym rozdziale zmusza nas do zastanowienia się czy tak naprawdę mamy tych przyjaciół czy są to tylko znajomi.

Na koniec w rozdziale Sobą być Pani Eliza przytacza kilka zdań z wykładów na jakie uczęszczała. Dla mnie ważnym wydaje się zdanie Cheryl Chapman, które daje dużo do myślenia.

Podsumowując książka Kobietą być jest pewnego rodzaju pamiętnikiem, w którym jest wiele emocji zmuszających nas do zastanowienia się nad naszym życiem. Polecam tą książkę każdej kobiecie, a przede wszystkim takiej która myśli, że utraciła cały sens swojego życia.

Książkę możecie kupić w sklepie internetowym Elizy Żywickiej.

Pozdrawiam
Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach