23 listopada 2019

Kurhanek Maryli - Ewa Bauer


Ze spotkań blogerskich nie zawsze przywożę kosmetyki. Czasem zdarzają się różne kubki, gadżety czy też książki i właśnie dziś będzie kilka słów na temat jednej z książek przywiezionych ze spotkania Piękno Na Fali.

Książka o której chcę Wam opowiedzieć to „Kurhanek Maryli” Ewy Bauer.
Główną bohaterką jest Marta, którą po tragicznej śmierci rodziców zamieszkuje i wychowuje się u babci na wsi. Początkowo ta trzyletnia istotka nie zdaje sobie sprawy z tego co jeszcze przyniesie jej los. Kiedy już jako nastolatka zostaje odtrącona przez miłość swego życia i zdradzona przez przyjaciółkę postanawia uciec jak najdalej od wszystkiego co ją rani.
Wtedy na drodze jej staje młody wędkarz, który proponuje jej pracę kelnerki w wielkim mieście. Dziewczyna ochoczo przyjmuje propozycje pracy i ucieka z domu. Szybko okazuje się, że to był błąd i nie ma odwrotu. Na szczęście znajduje się wybawca, który ratuję ją z opresji, a Marta w zamian za to zrobi wszystko dla Piotra.


Całkowicie się jemu podporządkowała, zrezygnowała ze swoich marzeń, odcięła się od swojej jedynej krewnej aby tylko ten ją kochał i jej nie zostawił. 


Niestety szybko wychodzi na jaw jaki naprawdę jest Piotr. Za wszystko co złego się dzieje to Ona jest obarczana winą, za śmierć nie narodzonego dziecka czy też za to ze mąż miewa kochanki.

W końcu miarka się przebrała i Marta przejrzała na oczy, zaczyna stawiać warunki, ale kolejny raz przegrywa i to w dość mocny sposób.


 Ale o tym już Wam nie opowiem, bo i tak sporo wam zdradziłam. Jeśli jednak jesteście ciekawi jak naprawdę potoczyło się życie Marty i co przyniosło jej życie to zachęcam do sięgnięcia po tą książkę.

Aha jest jeszcze jedna tajemnica, której Wam nie wyjawiłam, otóż tytuł książki. Jest on na tyle tajemniczy, że początkowo zastanawiałam się dlaczego taki tytuł, on w ogóle nie pasuje do książki. Jednak po głębszym zastanowieniu się, jest w nim jakiś sens bo to symbol niewinności i trudnej miłości."Kurhanek Maryli" to opowieść o trudnym małżeństwie, ale również historia więzi między pokoleniami, a przede wszystkim opis walki o tożsamość i szczęście.

Gorąco polecam abyście sięgnęli po tą książkę, a wydawnictwu Szara Godzina dziękuję za możliwość przeczytania tej książki.

Pozdrawiam
Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach