20 sierpnia 2016

Spotkajmy się w Trójmieście edycja 2Jak wiecie lubię spotykać się z ludźmi, więc jak tylko mam możliwość to, to czynię :)
Gdy tylko pojawiła się informacja o zapisach na spotkanie blogerek - SPOTKAJMY SIĘ W TRÓJMIEŚCIE. Wysłałam zgłoszenie. Kiedy ogłoszono wyniki rekrutacji byłam miło zaskoczona i równie bardzo ucieszył mnie fakt, że mogłam zabrać ze sobą Tomcia. Dodatkowym plusem tego wszystkiego było to, że i tak w tym czasie miałam być na Wybrzeżu.

Tak więc 6 sierpnia wraz z moim Tomciem wyruszyliśmy zdobywać wiedzę do Gdyni.
Jak wiadomo wyprawa z dzieckiem to jest naprawdę wyprawa, więc wyszłam wcześniej aby zdążyć na czas. No cóż pech chciał, że nie zdążyłam na pociąg, a następny miałam za 15 minut. Kiedy dojechałam do Gdyni (wysiadłam na Wzgórzu – znam trochę okolicę więc wiedziałam, że stamtąd będzie szybciej) okazało się, że pod Dom Marynarza nic nie jedzie i jeszcze ulice są pozamykane bo jakieś biegi trwają. Niestety musiałam iść z moim maluchem na piechotkę, ale On lubi spacery, więc nie było problemu – jedynie tylko to, że trzeba było iść szybko, a On chciał wszystko zobaczyć. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie zadzwoniła i nie uprzedziła, że mogę się spóźnić z 15 minut, ale udało się i dotarłam na czas. Jedynym problemem było znalezienie hotelu, bo nigdy w nim nie byłam, ale dzięki uprzejmości męża jednej z dziewczyn (nie wiem której) trafiłam bezbłędnie.

Spotkanie odbywało hotelu Różany Gaj w Gdyni, a nasze dzieciaki bawiły się świetnie pod okiem pań animatorek z grupy O rety - animacja na placu zabaw z widokiem na morze i w sali gdzie odbywało się spotkanie.
  lekka trema :)


Tematem pierwszego wykładu była fotografia i poprowadził go Pan Mateusz z MFotoArt, który równocześnie odpowiadał za oprawę fotograficzną wydarzenia. No cóż, trochę się zawiodłam, bo większość z tego co usłyszałam to już wiedziałam. 

Następnym punktem programu była licytacja, z której cały dochód przekazany został na Gdyńskie Hospicjum. To były bardzo przyjemne chwile i każda z nas znalazła coś dla siebie. Żaneta z bloga Mother and Son na prawdę spisała się na medal :) Licytację osładzałyśmy sobie pysznym truskawkowym tortem, który zapewniła nam Kraina Wypieków


Następnie kilka słów powiedziała Pani Magda z Baby Shower Trójmiasto, która przedstawiła nam ofertę oraz możliwości, jakie niesie za sobą organizacja takiej imprezy dla przyszłej mamy. Bardzo chętnie wzięłabym udział w takim przyjęciu.Ostatnia wykład był na temat odżywiania dzieci, czyli tego, co dla wszystkich mam jest najważniejsze. Wykład poprowadziła Pani dietetyk Agnieszka Danielewicz z Instytutu Żywienia i Rozwoju EligoKażda z nas była pod wrażeniem wiedzy, jaką nam przekazała. Na przykładach z życia opowiadała jak należy karmić dzieci w różnym wieku by były szczęśliwe, zdrowe i miały mnóstwo siły do działania. Pokazała nam, ile cukru jest w znanych wszystkim produktach. Do niektórych przykładów prosiła dzieci o pomoc. Jak już wcześniej wspomniałam naszymi dziećmi zajęły się Panie animatorki - Ania i GosiaO rety - Animacja Nauka Zabawa. Ponieważ pogoda była cudowna to nasze pociechy mogły szaleć w ogrodzie hotelowym, specjalnie przygotowanym dla dzieci.

Oprócz wykładów miałyśmy też czas na pogaduchy. Ostatnim punktem spotkania był obiad, na który myślę każda czekała już niecierpliwie.Nie żałuję mojej decyzji i spędzonego dnia na tym spotkaniu. Poznałam kilka nowych osób, które znałam tylko z internetu i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze się spotkamy.

  Z Olą i Martą :)

Szczególne ukłony w stronę sponsorów, dzięki którym możliwa była pomoc dla Gdyńskiego Hospicjum, a także dla Żanety, która ogarnęła wszystko i zaplanowała nam ten sobotni dzień. Z licytacji udało nam się zebrać 1135 złW spotkaniu uczestniczyły :
 1. Żaneta Bomba (http://mother-andson.blogspot.com/
 2. Basia Tomczak (www.pierwsze-kroki.com)
 3. Monika Kilijańska (www.konfabula.pl)
 4. Aleksandra Protasewicz (http://okiemalexa.blogspot.com)
 5. Joanna Misiak (www.krzywaprosta.pl)
 6. Ola Greszczeszyn (www.wokoldzieci.pl)
 7. Marta Kalamon (http://kalmarkitchen.blogspot.com)
 8. Sylwia Narkowicz (www.oczamimamy.pl)
 9. Natalia Majewska (www.schwytanechwile.pl)
 10. Magdalena Mozgawa-Kolasa http://www.borsuczkowo.pl/
 11. Ja
Niestety, nie udało się dotrzeć Ani Chwastowskiej z bloga Mama Cukiereczki, ale cóż życie czasem układa nam inny scenariusz niż byśmy chciały.

Cześć zdjęć udostępniła nam Joasia z bloga Krzywa Prosta :) , a kilka jest moichO prezentach jakie przywiozłam i o tym co wylicytowałam napiszę Wam następnym razem :)


Pozdrawiam
Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach