11 maja 2017

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza od Diagnosis

Jak bardzo jest ważne jest odpowiednie nawilżenie pomieszczeń nie muszę chyba nikomu mówić, ale jak to zrobić? Suche powietrze w domu to zmora nie tylko mieszkań w bloku gdzie jest ogrzewanie centralne, to również zmora domów z piecem czy ogrzewaniem kominkowym. Zalecana względna wilgotność powietrza w pomieszczeniach to 30-50% najczęściej w naszych domach waha się ona od 20-30%. Aby nie było w domu zbyt suchego powierza dość często stosujemy metody na mokre pranie czy ręcznik co wcale nie jest tak świetnym rozwiązaniem jakby nam się zdawało. Dlaczego? A no dlatego, że suszenie zbyt dużej ilości ubrań wcale nie poprawia nam ani wilgotności powietrza na taką jaka powinna być, ale i również powoduje rozwój różnych bakterii czy nawet sprawia nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu. Często nawet powoduje iż nasze praniu musimy prac ponownie z powodu tzw. stęchlizny, która dość często się tworzy podczas właśnie takiego suszenia. 

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup NAWILŻACZA POWIETRZA. I tu znowu pojawia się pytanie jak go wybrać? Powiem Wam, że to wcale nie jest łatwe zadanie, ponieważ na rynku jest wiele różnych rodzajów, no i ceny też są przeróżne. Dlatego gdy dzięki firmie DIAGNOSIS miałam możliwość wyboru i przetestowania tego urządzenia chętnie z tego skorzystałam.

ULTRADŹWIĘKOWY NAWILŻACZ POWIETRZA PURE AIR jest przeznaczony do utrzymania właściwego poziomu nawilżenia w pomieszczeniach. Do nawilżacza nie należy wlewać żadnych olejków zapachowych ponieważ może to uszkodzić urządzenie. Jeśli będziemy się stosować do instrukcji obsługi to urządzenie posłuży na bardzo długo. Zbiornik nawilżacza napełniamy tylko przefiltrowaną lub czystą wodą o temp do 400C. Nie należy ustawiać urządzenia w pobliżu otwartych okien czy drzwi oraz w okolicach mebli.

Opis techniczny
waga
około 1kg
warunki pracy 
0-40°C
transport i przechowywanie
-10 - 40°C
wydajność
250 ml/h
poziom hałasu
30 dB
zużycie energii
32W
napięcie
220V 50/60 Hz
zbiornik na wodę
2 litry
maksymalny czas pracy 
10h


Zamawiając nawilżacz wato też dokupić do tego MGIEŁKĘ SOLANKOWĄ jodowo-bromową

Kilka informacji ze strony:
Zalety
właściwe nawilżenie górnych i dolnych dróg oddechowych zlikwidowanie zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybiczego w ustach i drogach oddechowych rozrzedzenie wydzieliny błony śluzowej zmniejszenie obrzęku zapalnego błony śluzowej zniesienie skurczu mięśni gładkich oskrzeli

Zastosowanie
W inhalatorach a także urządzeniach do nawilżania. Stosowanie w stanie naturalnym lub w postaci roztworu fizjologicznego, który otrzymujemy mieszając 1 część solanki z 2 częściami czystej wody.
Stężenie jonów jodu w mgiełce solankowej jest najwyższe zdotychczas odkrytych na świecie źródeł solankowych. Wdychają mgiełkę solankową jodowo-bromową można w warunkach domowych zrekonstruować nadmorski mikroklimat. Znakomicie wzmacnia ona odporności organizmu, zapewnia suplementację jodu i likwiduje jego niedobory w organizmie.
Wydobywana jest z głębokości ok. 500 m w miejscowości Dębowiec. Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14.02.2006 zaliczona została do wód leczniczych.”

Połączenie tych dwóch produktów było strzałem w dziesiątkę. Przy małym alergiku odpowiednie nawilżenie powietrza jest bardzo ważne. W naszym domu dość często stosowałam metody opisane we wstępie, ponieważ synek przy zbyt suchym i ciepłym powietrzu się dusił. Kiedy wieszałam mokre pranie niby było lepiej, ale też do czasu. Natomiast od kiedy zamieszkał z nami NAWILŻACZ POWIETRZA jest dużo lepiej. Nie twierdzę, że nagle alergik nie jest alergikiem, ale uważam, że za sprawą właśnie tego urządzenia i MGIEŁKI SOLANKOWEJ mojemu dziecku dużo lżej się oddycha i kiedy ma ataki kaszlu szybciej mu przechodzą. Dodatkowo i my na tym korzystamy ponieważ powietrze ma bardzo przyjemy zapach i mam wrażenie jakbym siedziała nad morzem, a z tego co pamiętam to jod jest dla nas bardzo ważny i dlatego też dość często przy różnych chorobach dróg oddechowych lekarze nas kierują na wakacje nad morze.
Czy u Was też mieszka taki niezwykły przyjaciel rodziny?
Bardzo dziękuję firmie Diagnosis za możliwość przetestowania tych produktów.

Pozdrawiam
Kasia 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach