08 grudnia 2019

Kraina lodu w formie komiksów czyli nowości w naszej biblioteczce


Całkiem niedawno w naszym domu rozgościły się nowe książeczki, ale nie takie zwyczajne. Te książeczki są napisane w formie komiksu. Tomasz miał z taką formą czytanek styczność po raz pierwszy.

W nasze łapki wpadło aż pięć nowych tytułów od Egmont Polska: „Ptyś i Bill. Przygody spaniela” postaci znane z bajek puszczanych w telewizji, „Jonka, Jonek i Kleks. Odwiedziny Smoka” tych bohaterów znam z dzieciństwa (tak, też kiedyś czytałam komiksy), następnie „Oto jest Tosia. Gdzie jesteś, Panie Precel?” oraz dwa komiksy „Kraina Lodu – W poszukiwaniu siebie i Droga do domu”.Dla syna to było coś nowego widzieć tyle obrazków jednocześnie na jednej stronie, ale ciężko było mu się skupić na treści bo bardziej interesowała go grafika. Pomimo, że lubi jak mu się czyta bajki, sam próbuje czasem czytać to jednak wolał oglądać obrazki i układać swoje wersje do historyjek.

Książki są bardzo ładnie wykonane i bardzo podoba mi się taka nowa wersja komiksów, bo nie wiem czy ktoś z moich czytelników pamięta, ale kiedyś były one mniej kolorowe i z papieru gazetowego. Najbardziej przypadły nam do gustu komiksy z Krainą Lodu pomimo, że można by pomyśleć, że to raczej dziewczynki po nie sięgną. 

Są tam duże, wyraźne obrazki, dość kolorowe aby rozbudzić wyobraźnię u dziecka.


Kraina Lodu - W poszukiwaniu siebie

  W części „W poszukiwaniu siebie” księżniczka Anna ma jedno marzenie – chce dokonać czegoś wielkiego. 


Kiedy na ulicach miasta zjawia się, dzikie zwierze postanawia ruszyć na pomoc i w ten sposób poznaje Marii. 


Dziewczyny się zaprzyjaźniają, postanawiają poznać miasto od tzw. podszewki i próbują swoich sił w różnych zawodach. 


Natomiast królowa Elsa musi załagodzić konflikt z sąsiednim królestwem i rozwikłać zagadkę zniszczenia rezerwatu przyrody.
Kraina Lodu – Droga do domuW części drugiej „Droga do domu” królowa Elsa i księżniczka Anna zostają zaproszone na Dożynki w królestwie Snoob. 


Siostry odkrywają tajemnicę ich przyjaciela Kaja i postanawiają go zabrać ze sobą. 

Droga do Snoob była pełna ciekawych przygód oraz stawiała na drodze naszym bohaterom wielu nowych przyjaciół.
Jeśli jesteście ciekawi jak potoczyły się przygody królowej Elsy i księżniczki Anny, jeśli chcesz aby twoje dziecko poznało nowy rodzaj książek sięgnij po komiksy Kraina Lodu. Myślę, że byłby to fajny dodatek do prezentów pod choinkę.

O przygodach bohaterów z pozostałych komiksów poczytacie w kolejnych wpisach.

Pozdrawiam
Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach