25 października 2014

Kajtuś uczy i bawiKilka dni temu na stronie Wydawnictwa REA SJ była informacja o tym, że szukają chętnych do recenzowania książek. No to się zgłosiłam i dwa dni później otrzymałam przesyłkę. W środku znajdowały się dwie książeczki: „Kajtuś - złe sny” oraz „Kajtuś - przebieranki z tatą”.

„Kajtuś – złe sny”

Opis z książeczki: „W tej serii książeczek Kajtuś pomaga swoim rówieśnikom w przeżywaniu najważniejszych chwil dzieciństwa.”

Okładka książeczki jest twarda, wypełniona gąbką, a strony książeczki są z lakierowanego papieru. W środku są prześliczne ilustracje, które doskonale oddają treść napisaną na poprzedniej stronie. Tekst jest pisany dość dużymi literami w związku z czym jest bardzo czytelny. Każda strona książeczki jest kolorowa, nawet ta gdzie jest tekst ma fajny obrazeczek.„Kajtuś – złe sny” to książeczka przeznaczona dla dzieci od 2 roku życia. Opowiada ona o małym chłopcu, który ma problemy ze snem. Kiedy tylko Kajtuś zamyka oczęta śnią mu się straszne stwory co nie pozwala mu dalej spać. Przywołuje wówczas mamę, która zawsze go utuli, po czym czuje się bezpiecznie. Dzieje się tak każdej nocy, aż któregoś razu do pokoju wchodzi tata i proponuje Kajtusiowi aby przytulił misia. Książeczka doskonale pokazuje maluchowi, że nie tylko przy mamie czy tacie może spać bezpiecznie ale również ze swoją ulubioną przytulanką.„Kajtuś – przebieranki z tatą” to książeczka dla nieco starszych maluszków, takich od 3 roku życia. Książeczka ma miękką okładkę, a kartki są ze zwykłego papieru. Obrazki są wykonane na najwyższym poziomie, są bardzo kolorowe i ładne. W tej książeczce obrazki zajmują dwie strony, a tekst napisany jest na jasnym tle. Książeczka ta opowiada o przygodach Kajtusia związanych z ubieraniem się. Kiedy chłopiec nie może znaleźć swoich ubrań z pomocą przychodzi mu tata i znajduje rozwiązanie problemu, takie wyjście bardzo się spodobało Kajtusiowi. Książeczka ta ukazuje jak łatwo można znaleźć rozwiązanie z każdego dziecięcego problemu.Pomimo, że mój Tomcio ma dopiero niecałe 11 miesięcy z ciekawością słuchał tego co mu czytałam i chętnie oglądał obrazki.Książeczki o Kajtusiu i wiele innych możecie nabyć TU 

Zachęcam Was do czytania książeczek ze swoimi dziećmi.

Pozdrawiam
Kasia

10 komentarzy:

 1. Lubię takie książeczki które bawią i uczą,moje córki są już na te pozycje za duże ale myślę że nie jedna mama maluszka będzie nimi zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na pewno, ja myślę że przydałaby się nam taka o nocnikowaniu bo i taka jest :)

   Usuń
 2. Uwielbiamy czytać ;) Książeczki prześliczne i maja bardzo wartościowe treści :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi podobają się te książeczki, bo mówią również o roli w życiu dziecka taty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, bo w życiu dziecka nie tylko ważna jest mama ale i tata :)

   Usuń
 4. jesczze nie mam dziecka, ale chętnie wrócę do tego postu jak to się stanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy parę książeczek Kajtusia bardzo fajne, pouczające, Monika Flok

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach