22 grudnia 2014

Sprzątanie z Lou Pre zawsze łatwe


Dziś przedstawię Wam kolejne godne polecenia produkty Lou Pre, które ułatwią Wam porządki przedświąteczne - chociaż pewnie już żeście je skończyły ale kto jeszcze potrzebuje pomocy w wyborze dobrego środka czyszczącego to zachęcam do lektury i nie tylko   :)  1. Preparat do fug usuwa zabrudzenia ze spoin cementowych przy płytkach ściennych i podłogowych (glazura, terakota, gres, marmur, mozaika). Nie wypłukuje fug. Zastosowane środki powierzchniowo czynne oraz kwasy usuwają osady z kamienia i rdzy, zacieki wodne, tłuste plamy i inne zanieczyszczenia. Płyn nadaje połysk i łatwo się spłukuje. (info z opakowania)

Miałam mały problem z tym preparatem ponieważ należy go nanosić na fugi za pomocą spryskiwacza, a niestety do tych buteleczek nie ma spryskiwacza co utrudnia prace. Ale nie ma tego złego J miałam w szafce butelkę po płynie do mycia okien więc ją wykorzystałam. Płyn bardzo fajnie myje nie tylko fugi ale i kafelki. Zawsze miałam problem z dobrym doborem środka do mycia glazury aby nie wypłukiwał fugi. Po każdym myciu na gąbce zostawały ślady zmycia się fugi tu tego efektu nie było. Miłym zaskoczeniem jest też zapach środka ponieważ pachnie on delikatnie i nie podrażnia nosa podczas sprzątania łazienki co jest bardzo ważne gdy stosują go osoby wrażliwe na zapachy.

  1. Odtłuszczacz – gruntownie czyści i odtłuszcza blaty, zlewy, frytkownice, piekarniki, okapy wentylacyjne oraz inne elementy wyposażenia kuchni. Wyjątkowo skuteczny zarówno w codziennym użytku, jak i do eliminacji starych osadów. Dzięki specjalnej kompozycji rozpuszczalników oraz związków alkalicznych uzyskanych z owoców cytrusowych produkt szybko i skutecznie usuwa zabrudzenia z czyszczonych powierzchni. (info z opakowania)


Płyn bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia z urządzeń kuchennych. Zatłuszczone powierzchnie szybko i bez zadrapań stają się czyste i błyszczące. Pomimo owocowej kompozycji środek ma jednak drażniący zapach i należy uważać podczas spryskiwania czyszczonych powierzchni aby nie nachylać się zbytnio nad rozpylanym środkiem. Chociaż w sposobie użycia pisze, że należy odczekać 3 minuty ale przy średnim zabrudzeniu wystarczy już jedna minuta aby środek zadziałał.

Pozdrawiam
Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach