11 września 2017

Dotacje unijne

Dotacja jest to nieodpłatna i bezzwrotna pomoc finansowa, która udzielana jest przez państwo bądź różne organizacje, różnego rodzaju podmiotom na realizację ich zadań. Mogą ją otrzymać firmy jak i organizacje niekomercyjne, ale muszą spełniać określone warunki.

Dotacje unijne mogą otrzymać przedsiębiorcy, rolnicy oraz podmioty publiczne. Wszelkie dotacje umożliwiają realizacje zaplanowanych inwestycji. Aby taką dotacje otrzymać należy złożyć wniosek aplikacyjny do odpowiednich podmiotów oraz spełniać warunki przedstawione w regulaminie naboru.

Dotacja unijna to bezzwrotna pomoc czyli nie trzeba jej w żaden sposób zwracać, ale mogą się zdarzyć takie sytuacje gdzie zwrot dotacji będzie nieunikniony. Może się tak zdarzyć, gdy beneficjent nie wywiąże się z podpisanej umowy, na którą była przyznana dotacja. W każdej umowie o przyznanie dotacji podane są warunki jakie należy spełnić i czas realizacji zadania, aby była ona w 100% bezzwrotna.

Jeśli potrzebujesz takiego wsparcia, nie umiesz sam napisać wniosku czy nie wiesz jak pozyskać dotacje unijne, możesz zwrócić się o pomoc do firm, które się tym zajmują. Jedną z nich jest Krajowe Centrum Funduszy Europejskich Lublin, które specjalizuje się w pozyskiwaniu dofinansowań. Specjaliści KCFE pomogą w doborze odpowiedniego projektu, opracowaniu dokumentacji oraz wesprą Cie przy zawieraniu umowy.Potrzebujesz pomocy przy pozyskaniu dotacji? Zgłoś się już dziś

Pozdrawiam
KasiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się Was odwiedzać i również odwdzięczać się komentarzami na Waszych blogach